Boho-Chic

Boho-Chic nedir? Bohem ve hippi tarzın luksle buluşmasıdır. 60’larin baskıcı politikalarına, geleneklerine ve klişelerine karşı çıkan mevcut düzeni reddeden gençler, savaş sonrası yayılan özgürlük ruhunun da yayılımıyla hippi akımına öncülük ettiler. Simdi evimize etnik renkleri, desenleri,  salaş battaniyeleri, şapka ve  çiçek detaylarını  ekleyerek Boho-chic görüntülerle  buluşursunuz.

Duvarlarinizi renklerdirmeyi unutmayin.

Mix and match (karıştır ve eşleştir/yakıştır) tanımının ana fikri çerçevesinde şekillenen bu eklektik stilde parçaların bir bütün oluşturması önemli. Bunun için de bir mobilya takımından bahsetmek mümkün değil. Gözden çıkardığınız fakat tekrardan kaplatıp kullanabileceğiniz rahat ve geniş bir koltukla birlikte anneanne ve babaannelerinizden kalan masa, dresuar, sandık ve sahpalar sizi boho chic stile yaklaştıracaktır.

 

Mix and match

Turuncu – Kırmızı

 

Aydınlatma ürün seçimi mekanın atmosferini tümüyle etkiliyor. Doğal malzemelerin kullanıldığı büyük sallantılı avizeler, köşelere yerleştirebileceğiniz veya duvarlara asabileceğiniz mum ve fenerler boho chic stili icin çok uygun.

Karıştır ve yakıştır  kurallarının en onemlisi ve keyiflisi ailenizin eskiden kullanılan vazolarını, biblolarını ve bir dönemin vazgeçilmezi büyük ölçekli aynalarını  gün yüzüne çıkarmak.

Renk ve desen kullanımı önemli.  Duvar, halı ve mobilya seçimlerinizin birbirinden farklı ancak birbiriyle uyumlu tonlarla bir arada kullanılması stili daha hissedilir hale getiriyor. Mor-yeşil, mor-turuncu, kırmızı-pembe gibi renk eşleşmelerini deneyin.

Benim kızım 8 yaşında. Odasının  dekorasyonunu cıvıl cıvıl rengarenk görme hali onun çok hosuna gidiyor. Renklerden hoşlanan bir kiziniz  varsa ona dogumgünü konsepti olarak da boho sunumlar ve süslemeler hazırlayabilirsiniz. Pinteresten  kolayca evde hazirlayabileceginiz sunum önerileri, dekorasyon fikirleri toparlayabilirsiniz.

 

Paylaş: