Mermer Bakımı

Tüm HNZD urunleri EL YAPIMIDIR. Bu urunlerin tumu doğal ve guclu bir etki yaratmak için mermerden uretilmistir. Bu yüzden de her ürünün boyutu ve rengi biraz farklılık gosterir.

Herbir parcanin farklı damar yapisi ve desenleri orijinal olmasi her bir parçayı BENZERSIZ kılar.

Urunlerimiz dogal tastan yapildigi icin  çatlaklar, delikler, çukurlar içerebilir. Doğal sararma veya kahverengileşme mevcut olabilir. Bu urunlerin tabiatin parcasi olan mermerden yapildigi unutulmamalidir.

Dogada ayni iki doğal taş parçasına rastlamak mumkun olmadigi icin her bir ürünün yalnızca tek bir sahibi vardir.

HNZD ürünlerinizin uzun omurlu urunler olmasi ni saglamaniz icin  yapabileceginiz bazi seyler var.

HNZD mermerim lekelenir  mi?

Mermer doğal ve gözenekli bir taştır. Bu nedenle mermer üzerine uzun süre su veya sıvı bırakmamaya özen gösterin.

Ürünlerimizin birçoğu mutfakta veya banyoda kullanılabilir, ancak bazı sabun ve losyonlarının taşta lekelenmeler yapabilecegini unutmamak gerekir. Mermer asitli veya yağlı bileşenlerin oldugu maddelerle temas ederse, temas ettigi bolge cürük ya da gölge görünümü alabilir.

Limon ve sirke gibi asidik ürünler, kimyon veya zerdeçal gibi güçlü pigmentler ve yağlı ürünler mermerin donuklaşmasına veya lekelenmesine neden olabilir. Bu lekeler genellikle donuk bir sarı veya çürük gri tonlarda olur. Asla ürününüzü kullanmaya devam etmenize bir engel degildir.

 HNZD mermer ürünümün bakimini nasil yapmaliyim?

Mermerin kırılgan bir ürün oldugu unutulmamalidir. Kullandıktan sonra, ılık suyla hafif bulaşık deterjanı gibi nötr bir temizleyiciyle mermeri silin ve kurulayin.